ABD'de yaşayan Türk iş insanı Berke Bakay’ın sahibi olduğu Phoenix Rising, United Soccer League'de (USL) rakiplerini tamamını deplasmanda yenerek şampiyonluğa ulaştı. ABD'de yaşayan Türklerin takımı olan bilinen Phoenix Rising, şampiyonluk coşkusunu sabahlara kadar kutladı. 

TEKNİK DİREKTÖR GUERRA GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Şampiyonluğun ardından Phoenix Rising Teknik Direktörü Juan Guerra, göz yaşlarını tutamayarak, “Binlerce kişiye şampiyonluğu hediye edebilmek, Phoenix'teki tüm spor takımlarının bizi desteklediğini öğrenmek, Phoenix'te belediye binasının kırmızı renkle aydınlatıldığını öğrenmek… Bu muazzam bir şey ve benim için çok şey ifade ediyor” ifadelerini kullandı.

turk-isadaminin-takimi-abd-sampiyonu-oldu-14kasim2023- (2)

PHOENİX RİSİNG İLKLERİN TAKIMI OLDU

Phoenix Rising, USL Ligi tarihinde hiçbir kulübün başaramadığı bir başarıya imza attı. Lig şampiyonluğunu kazanma yolunda çıktığı tüm play-off maçlarını deplasmanda kazanan Rising, bu kategoride bir ilki gerçekleştirdi. Batı Konferansını 6. sırada bitiren Phoenix Rising, sırasıyla 3. sıradaki San Diego Loyal, 2. sıradaki Orange County ve 1. sıradaki Sacramento Republic'i eleyerek tüm Kaliforniya sahilineki tüm takımları yendi. 

turk-isadaminin-takimi-abd-sampiyonu-oldu-14kasim2023- (3)

BERKE BAKAY’IN BAŞARISI

Tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaşan Phoenix Rising’in başarısında iş insanı Berke Bakay’ın payı çok büyük oldu. Bakay, Rising’in başına geçtikten sonra takıma yeni bir vizyon ve anlayış katarak yoluna devam etti. Çeşitli iş birliği anlaşmaları ile takımın güçlenmesinde etkin rol oynayan Bakay, dünyaca ünlü futbolcu Didier Drogba’yı da takıma kazandırarak takımın marka değerine büyük katkıda bulunmuştu. Koyu bir Galatasaray taraftarı da olan Berke Bakay, Phoenix Rising ile Galatasaray arasında iş birliği anlaşması yapılmasında da öncü isim oldu. 

turk-isadaminin-takimi-abd-sampiyonu-oldu-14kasim2023-1