Uysal Altundağ kimdir, kaç yaşında, nereli? Türk Metal Sendikası yeni Genel Başkanı olan Uysal Altundağ'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Sosyal medya kullanıcılarının gündeminde yer alan Uysal Altundağ kimdir? İşte detaylar..

Uysal Altundağ Kimdir Kaç Yaşında Nereli 2

Uysal Altundağ Kimdir?

Uysal Altundağ, 1976 yılında Kırıkkale’de doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamlamış ve 1998 yılında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünü bitirmiştir. Uysal Altundağ, evli ve üç çocuk babasıdır.

Uysal Altundağ Kimdir Kaç Yaşında Nereli 3

UYSAL ALTUNDAĞ KARİYERİ

Öğrencilik yıllarında çeşitli işyerlerinde çalışmaya başlayan Altundağ, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi Bilgi İşlem Merkezinde, çalışma hayatına devam etmiştir.

Uysal Altundağ Kimdir Kaç Yaşında Nereli 6

2005 yılında, Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren, bir sanayi işyerinde Pres Operatörü olarak işbaşı yapmıştır. Çalışma hayatına devam ederken Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İşletme” bölümünü tamamlamıştır. 2005-2015 yılları arasında yapılan olağan genel kurullarda Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi başkanlığına seçilerek, dört dönem boyunca Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Uysal Altundağ Kimdir Kaç Yaşında Nereli 5

2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine, 2012 yılında Genel Merkez Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine, 2015 yılında Genel Mali Sekreterlik görevine, 2019 ve 2023 yıllarında ise Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir. Aynı zamanda IndustriAll Avrupa Sendikası’nda da İcra Kurulu Asil üyeliğine devam etmektedir.

Editör: Nurseli Fırat