Antalya’da yaşanan üzücü olay, Kışla Mahallesi 23. Sokak'ta gerçekleşti. Çevredeki esnaflar tarafından tanınan evsiz kişinin hareketsiz bir şekilde yerde yattığını fark eden taksiciler, onu soğuktan korumak amacıyla üzerini bez parçasıyla örttü. Ancak bir süre sonra kişinin hareket etmediğini fark eden taksiciler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

antalya evsiz adam3

GECE FENALAŞMIŞ

İhbarla adrese gelen sağlık ekibi incelemesinde, evsiz kişinin hayatı kaybettiğini belirleyince durum polise bildirildi. Üzerinde kimlik bulunmayan kişinin cebindeki hastane barkodundan Engin Ömürtay (63) olduğu tespit edildi. Polis ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Ömürtay'ın cansız bedeni, otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ömürtay'ın gece saatlerinde kendini iyi hissetmediği, bekçiler ve zabıta ekipleri tarafından hastaneye götürülme teklifini kabul etmediği de öğrenildi.

antalya evsiz adam2

"SABAH BİZ UYUDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUK"

Yaşananları anlatan taksici Ahmet Boz, "Arkadaşımız dün gün içerisinde buraya geldi. Akşam saatlerinde de bekçi ve zabıta arkadaşlar gelerek kendisini hastaneye götürmeyi tekli etti. Kabul etmedi, dün durumu iyiydi. Sonra biz durumuna acıdık. Sabah biz uyuduğunu düşünüyorduk. Hareket ettirince bir tepki alamadık, sağlık ekiplerine bilgi verdik. Yapılan kontrolde eks olduğunu öğrendik. Allah rahmet eylesin" dedi.

antalya evsiz adam1


 

Editör: Zeynep Baş