İstanbul Esenyurt Selahaddin Eyübbi Mahallesi’nde dehşete düşüren bir olay yaşandı. Bugün sabah 07.00 sıralarında meydana gelen olay herkesi kanını dondurdu. İddiaya göre, evinde yeni doğum yapan kadın, komşularından market poşeti istedi ve bebeğini içine koyup bulunduğu evin camından sokağa attı. Sokaktan geçen dikkatli ve duyarlı bir vatandaşın poşetten şüphelenip ağzını açmasıyla kan donduran gerçek ortaya çıktı! Poşeti açtığında yeni doğan bebekle karşılaştığında şoke oldu. Olayın polislere haber verilmesinin ardından emniyet ekipleri olay yerine geldi. 

"SİZE NE BENİM ÇOCUĞUM DEĞİL Mİ?

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri gerekli incelemeleri yaptı, sağlık ekipleri ise sağ olan bebeği hastaneye götürdü. Polisler her yerde anneyi ararken komşuları yeni doğum yapan kadın olduğunu söylemesi üzerine polis ekipleri harekete geçti. Kadının evine giden polis ekipleri kadını ikna etmeye çalıştı. Vahşi annenin kapıyı açmayarak “Size ne, benim çocuğum değil mi” diyerek polis ekiplerine tepki gösterdiği öğrenildi. İkna çalışmalarının ardından kadın evinden alınarak karakola götürüldü.

DUYARLI VATANDAŞ KONUŞTU

Bebeği poşet içinde sokakta gören İnan Ulutekin, “İki tane çocuğumu okula götürecektim. Tam o esna da bir ses geldi. Hayvan olduğunu düşündüm. Poşeti yırtıp baktım bir tane bebek. Sağ yaşıyordu. Bir tane abla gelip battaniyeyle sardı. Polislere haber verdik. Bebek ağlıyordu hiçbir şey üzerinde yoktu. Ambulansa koyduk gönderdik. Camdan çıkarmışlar atmışlar. Kedi çocuklarımı gözümün önüne getirdim. Gerçekten çok acıdım” dedi.