YouTube kanalı Taktik Mania'ada konuşan gazeteci Ferudun Niğdelioğlu, "Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı oynanırken Oosterwolde'nin pozisyonundan sonra MHK Başkanı İbanoğlu, VAR odasına telefon açıp, 'Neden penaltıyı vermediniz?' şeklinde hesap soruyor" ifadelerini kullanmasının ardından, TFF'den jet hızıyla yalanlama geldi. 

PENALTI VERİLMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ İDDİASI

İddiaya göre; Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, maç oynanırken VAR odasını telefonla arayarak Oosterwolde'nin pozisyonuna penaltı verilmemesine tepki gösterdi.

Var Odasina Telefon Iddiasi Ortaligi Karistirdi Tffden Jet Hiziyla Aciklama Geldi 29Subat2029

UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu (MHK) iddialarla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Bir YouTube kanalında "MHK Başkanı maç esnasında VAR Merkezi'ni aradı" ifadesinin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. VAR kadrosunda görevli hakemlerin müsabakalar sırasında cep telefonu cihazları ile VAR Merkezi'ne girmeleri yasaktır. Görevli hakemlerin cep telefonu cihazları VAR Merkezi'ne girmeden önce kapatılarak kilitli bir dolapta muhafaza edilmektedir.

24 SAAT SÜREKLİ KAYIT ALTINA ALINMAKTADIR

Ayrıca VAR merkezi 24 saat sürekli olarak ses ve görüntü kaydı ile kontrol altında tutulmaktadır. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan bu ve benzeri yayınlar ile ilgili gerekli hukuki işlemler yapılmaktadır.

Editör: Hakan Mutlu