Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takımımız, çeyrek finalde Hollanda ile karşılaştı. 34. dakikada Samet Akaydın ile 1-0 öne geçen Bizim Çocuklar, ikinci yarıda 2-1 geriye düştü. Bulduğu pozisyonları değerlendiremeyen Milliler, karşılaşmayı kaybederek turnuvaya veda etti.


2-22

"TÜRKİYE ÇOK FAZLA ÜSTÜMÜZE GELDİ"

Hollanda'nın savunma oyuncusu Virgil van Dijk, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Virgil van Dijk karşılaşmayla ilgili, "Sonlara doğru geri çekildik. Türkiye çok fazla risk aldı ve üstümüze geldi. Sonunda yarı finale yükseldik. Taraftarlarımızla güzel bir kutlama yaptık. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

1-33

"STADYUMDA ÇOK TÜRK TARAFTAR VARDI"

Stadyumda çok Türk olduğunu söyleyen Dijk şu cümleleri kurdu: "Stadyumda çok fazla Türk taraftar vardı. Takımımla çok gurur duyuyorum. Biz de çok iyi başladık, topa sahip olmada ve rakibin topa sahip olmasında. Sonra daha özensiz oynadık ve tehlikeli yerlerde toplar kaybettik. Sonuç olarak, çok fazla top kaybı yapmamamız nedeniyle kontrataklarla daha tehlikeli oldular. İkinci yarıda sakin kalmalı ve yakaladığımız fırsatları değerlendirmeliydik. Bunu da iyi yaptık. Elinizden gelen her şeyi yapmalısınız ve biz de yaptık"


Eer

"ELE AVUCA SIĞMAZ BİR OYUNCU"

Barış Alper Yılmaz hakkında övgü dolu sözler söyleyen Virgil van Dijk, "Birinci yarı bile birbirinden farklıydı. İyi başladık, topa sahip olduk. Türkiye biraz geride kalmıştı. Sonrasında Türkiye golü attı. Arda Güler'in çok güzel bir pasıyla gol geldi. Biz sonrasında sakin kaldık ve ikinci yarıya başladık. Çok çalıştık ama sonucu da aldık. Barış Alper Yılmaz sürekli koşuyordu. Ele avuca sığmaz şekilde koşuyordu. Her savunmacı için zordur. Bizi çok zorladı. Gol atamadı ama. Eğer bir şekilde onu tasvir edecek olursak, gerçekten önemli bir oyuncu" dedi.

4-17

Editör: Cem Kayalar