İSTANBUL, (DHA)- Yabancı dil eğitimi alanında faaliyet gösteren Wall Street English Türkiye ve İngilizce testi sağlayıcısı ve uygulayıcısı ETS Global, iş birliğine imza attı. Anlaşmayla birlikte dil eğitimine ‘yeni bir vizyon’ kazandırılması hedeflenirken, öğrencilere ve kurumlara kapsamlı avantajların sunulacağı belirtildi.

Hem öğrencilerin hem de çalışanların İngilizce dil becerilerini dünyada geçerliliği olan testlerle belgelemelerinin önemine dikkat çeken ETS Global Türkiye Ülke Müdürü Akhan Özten, kurumların bu testlere erişiminin kolaylaştırılması gerektiğini de söyleyerek “Küresel dünyanın iletişim dilinin İngilizce olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, dil yetkinliğini global geçerliliği olan bir skor ile belgelemek kritik öneme sahip. Türkiye’deki kurumlarda İngilizcenin evrensel standartlarda ölçülmesi ve değerlendirilmesi için 2023 yılında TOBB ile bir antlaşma imzaladık. Bunun bir devamı olarak da bugün Wall Street English Türkiye ile önemli bir iş birliğine imza atıyoruz. Bu iş birliğiyle dünyanın ve ülkemizin en önemli kurumunda, 160’tan fazla ülkede geçerli olan TOEIC ve TOEFL testlerine en iyi şekilde hazırlanma şansını elde edecekler” diye konuştu.

“BU ANLAŞMA SAYESİNDE PEK ÇOK AVANTAJ SUNACAĞIZ”

İmza attıkları anlaşmayla birlikte öğrenciler ve kurumlar için birçok fırsat sunacaklarını belirten Wall Street English Türkiye Direktörü İbrahim Ümit Aşık ise “Çok heyecanlıyız, Wall Street English olarak 50 yılı aşkın bir süredir, dünyanın dört bir yanında 450’den fazla şubemiz ile İngilizce eğitimi vermekteyiz. Bu eğitimleri verirken öğrencilerimizin hem hedeflerine hem de hayallerini gerçekleştirmeye yönelik onları desteklemekteyiz. Günümüzün global dünyasından İngilizce bilmek ve bunu global geçerliliği olan bir skorla sunabilmek, kişilere global dünyanın açılma fırsatını sunuyor. Bu iş birliği ile öğrencilerimize önemli avantajlar sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: dha