Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Kuşpınar Mahallesi  1283 Sokak'ta bulunan 3 katlı apartmanın zemin katında, dehşete düşüren bir olay meydana geldi. Gece 01.30 sıralarında yaşanan olayda iddialara göre; Afganistan uyruklu Amiri Asheghossein (24) evine gelen kişiyle henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine yaşanan boğuşmada göğsünden bıçaklanan Amiri Asheghossein, yarı çıplak halde evden sokağa çıkarak yardım bulmaya çalıştı. Yoldan geçen bir aracı durdurmaya çalışan Amiri Asheghossein, otomobil durmayınca kanlar içerisinde sokak ortasına yığıldı.

POLİS VE SAĞLIK EKİPLERİ OLAY YERİNE GELDİ

Yaşanan vahşeti gören ev sahibi ve komşuları 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri Amiri Asheghossein'in hayatını kaybettiğini belirledi. Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın ardından kaçan şüphelinin yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı.

GÖRGÜ TANIĞI OLAYI ANLATTI

Olay anlarına tanık olan komşu Rabia Çelik, "Bizler uyuyorduk, bir bağırış sesi duyduk ve hemen yatağımızdan kalktık. Eşim kapıdan çıkıp olaya gitmek istedi ve ben gitmemesi için tuttum. Hemen balkona çıktık ve genç bir oğlan evden çıkıp kaçtı. Bu yabancı uyruklu ölen genç ise aşağı doğru kaçtı. Biri araba durdurdu ama o araba da yaralıyı almadı. Yaralı genç ise sokakta son anları olduğu için biraz kötü oldu. Biz korktuk ve ne yapacağımızı bilemedik. Hemen ambulans ile polisi aradık" dedi.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu