Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, gazeteci Barış Yarkadaş, siyasal iletişimci Ferhat Murat, eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, tv100'de Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu.

CHP'nin İzmir İl Başkanlığı kongresinde yaşanan olaylar masaya yatırılırken gazeteci Barış Yarkadaş, Özgür Özel ile ilgili bomba iddialarda bulundu ve meydan okudu.

Yarkadaş, Özgür Özel'in ön seçimden yana olmadığını ve 2018 yılında kendisinin de milletvekili olduğu dönemde Özel'in CHP'de ön seçimi kaldırdığını iddia etti.

Yarkadaş, bununla ilgili olarak Özgür Özel'in o toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu'na  ‘ön seçim oyuncağını bunların elinden alacağız’ dediğini aktardı.

baris-yarkadas-tv100-1

Barış Yarkadaş, programda ayağa kalkarak şu ifadeleri kullandı:

10 Mart 2018’de ön seçimin kaldırılmaması, üyeye dayalı seçimin yapılması için elimi kaldırdım, 900 delegeyle birlikte. Özgür Özel bizi çocuk zannetmesin, aklımızı da kaybetmedik, hafızamızı da kaybetmedik. 900 delege ön seçim kaldırılmasın diye oy kullandı, 5 kere saydırdılar, basını içeri almadılar ve en sonunda bizim 900 oyumuz, hileyle hurdayla 400 diye sayıldı. Necati Yılmaz arkadaşımız Genel Başkan’ın yanına gitti ‘Ben bir daha milletvekili adayı olmayacağım ama arkanıza bakın, 900 delege ön seçimin kaldırılmasını istemiyor’ dedi. Sayın Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan’ı yanına çağırdı ‘Arkadaşlar bu 52. Maddeyi geri çekin, çok tepki alıyor’ dedi. Özgür Özel, Genel Başkan’a ‘Hayır efendim, ön seçim oyuncağını bunların elinden alacağız’ dedi. Kime ne anlatıyor Özgür Özel?"

ÖZGÜR ÖZEL'DEN YANIT GELDİ

Yarkadaş'ın bu sözlerinden sonra Kübra Par'a bir mesaj gönderen Özgür Özel ise Barış Yarkadaş'a yanıt verdi.

Gönderilen mesajı okuyan Par, "Özgür Özel’den Barış Yarkadaş’a yanıt var ‘Tamamen gerçek dışı, beni kimle karıştırıyor bilmiyorum. Yalan atmayacağına inanıyorum, beni kesinlikle biriyle karıştırıyor. Genel Başkan’a ‘Ön seçim oyuncağını bunların elinden alalım’ sözünü reddediyorum. Ben katı bir ön seçimciyim’ diyor." ifadelerini kullandı.