Prof. Dr. Yasin Aktay, sık sık kendisini hedef gösterip ‘Türk milletini tehdit etmek’ ve ‘Arap ırkçısı’ olmakla suçlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a tepki gösterdi. Özdağ’ın Arapça-Türkçe çevirilerini de eleştiren Aktay, “Sen bu millete yabancısın, bu milleti içerden birbirine düşürerek çözmeye çalışan bir truva atısın. Kime çalıştığını çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Aktay, Yeni Şafak’ta kaleme aldığı yazısında “Suriyeliler için bu şekilde tedirgin hale getirilen bir ülke zannetmeyin ülke vatandaşlarının daha rahat, daha güvenli yaşayabilecekleri bir ülke olur. Bu faşist nefret, bu cahili bağnazlık döner dolaşır herkesi vurur, en son kendini de vurur” ifadesini kullanmıştı.

ÖZDAĞ HEDEF GÖSTERDİ

Özdağ, sosyal medya hesabından Aktay’ın yazısına tepki göstererek “Arap ırkçısı ve Türk düşmanı Erdoğan’ın eski danışmanı AK Partili Yasin Aktay, Türkiye Suriyeliler için güvensiz hale gelirse Türkler için de güvensiz hale gelir diyerek Türk Milletini tehdit etmiş. Türk bürokratları tehdit eden Orient adlı sitede Türk Milleti’ni tehdit eden Yasin Aktay… @zaferpartisi” diye yazdı.

'TRUVA ATISIN'

Aktay ise Özdağ’ın paylaşımını ‘provokatörlük’ olarak nitelendirerek şu yanıtı verdi:

“Provokatör Ümit Özdağ yine kışkırtmaya devam ediyor. Benim Türk Milletini tehdit ettiğim iftirasını atıyor. Bir defa aziz “Türk Milleti” kavramını o kirli ağzına dolamaya müsaade edenler utansın. Sen bu ülkeye ve millete ait değilsin. Bu milletin içine sızmış, bu milleti içerden çözüp yıkmaya çalışan birilerinin truva atısın. Azıcık Türkçesi olan anlar ki, Kimseyi tehdit ettiğim yok, ama bahsettiğim bir tehlike var. O tehlike bizatihi sen ve senin kafandakilerdir. Bu milletin asaletine yakışmayan provokatörlüğünüz, doymak bilmez nefretinizdir.

'KİME ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUZ'

Ayrıca Google çevirisiyle Türkçe’den Arapçaya sonra yine Arapçadan Türkçeye çevrilmiş ifadelerle iftira atıp hedef göstererek bir şey daha göstermiş oluyorsun: ne profesörlüğün profesörlük, ne milliyetçiliğin milliyetçilik, ne Türkçen Türkçe, ne Türklüğün Türklük. Sen bu millete yabancısın, bu milleti içerden birbirine düşürerek çözmeye çalışan bir truva atısın. Kime çalıştığını çok iyi biliyoruz.”