Daha önce çift başlı kuzu duymuşsunuzdur; ancak bu seferki farklı. Balıkesir'in Gönen ilçesinde yaşanan olayda bir koyun, çift başlı kuzuyu canlı olarak dünyaya getirebildi. Bu şekilde doğanlar hep ölü olarak dünyaya gelirken bu kuzunun yaşaması görenleri hayretler içinde bıraktı. 

KOYUN İKİNCİ DOĞUMDA ZORLANDI

Gönen'in kırsal Kalfaköy Mahallesi'nde yaşanan sıradışı olay bölge sakinlerini şaşırttı. Mahallede bir koyunun doğum yapması sırasında ilk doğum normal seyrederken, ikinci doğumda zorlanan koyun için acil bir müdahale gerekti. Veteriner hekimin çağrılmasıyla gerçekleşen sezaryen operasyonu sırasında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Koyun, çift kafalı bir kuzu doğurdu. 

Yer Balikesir Cift Basli Dogdu Gorenler Hayrete Dustu 1 Mart Iha 34 SAAT YAŞAYABİLDİ

Doğumun ardından müşahede altına alınan çift kafalı kuzunun sağlık durumu yakından takip edildi. Gözetim altındaki çift kafalı kuzu, doğduktan 4 saat sonra akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti. Bölge sakinleri ve veteriner ekipler, bu nadir olayı şaşkınlıkla karşıladı. 

Yer Balikesir Cift Basli Dogdu Gorenler Hayrete Dustu 1 Mart Iha 1ÖLMEDEN ÖNCE ANNESİNİ EMMİŞ

 Koyunun sahibi Kadir Kahveci, "Hayvanımız doğurmaya başladı ancak doğuramadı veterineri aradık ve çağırdık. Bir kuzu sağlam ikincisi çift kafalı olarak ameliyat ile aldık kuzumuzu. Kuzu yaşadı ancak 4-5 saat sonra vefat etti. Ölmeden önce de anasına emzirttim" şeklinde konuştu.                                  

Editör: Meltem Kaya Sapmaz