Ordu'dan iç ısıtan haber! Soğukta 'kimsesiz' sokakta kalmayacak!

Ordu valisi Tuncay Sonel, şehirdeki kimsesizler ve zorda kalan vatandaşlar için sağlanan barınma olanağının detaylarını paylaştı. Vali Sonel, otelle anlaşıldığını ve kimsesizlere yemek verildiğini belirterek “Soğuk kış günlerinde zorda kalan vatandaşlarımız için geçen yıl yapmış olduğumuz otellerle anlaşmamızı bu yıl da devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yerel 26.12.2021, 10:58 26.12.2021, 12:05
Ordu'dan iç ısıtan haber! Soğukta 'kimsesiz' sokakta kalmayacak!

Ordu Valiliği, soğuk kış akşamlarında kalacak yer bulamayan garip ve kimsesizlere Devletin şefkatini ve merhametini göstermeye devam ediyor.

"KİMSESİZLERE KIYAFET,KAHVALTI VE YEMEK DESTEĞİ VERİLİYOR"

Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçemizde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da anlaşılan bir otelde, soğukta bir Vatandaşımızın dahi  sokakta beton ve kartonlar üzerinde kalmaması gerektiğini belirterek, barınma sıkıntısı çeken garip ve kimsesizlerin otelde misafir edildiğini ve onlara kıyafet, kahvaltı ve yemek desteği verildiğini söyledi. Geçen yılki uygulamayı bu yıl da devam ettirdiklerini belirten Vali Tuncay Sonel, beraberinde il Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy ile birlikte şimdilik 16 vatandaşımızın kaldığı otele giderek, onları ziyaret etti.

ZORDA KALAN VATANDAŞLARA OTELDE KONAKLAMA İMKANI

“Soğuk kış günlerinde zorda kalan vatandaşlarımız için geçen yıl yapmış olduğumuz otellerle anlaşmamızı bu yıl da devam ettiriyoruz” diyen Vali Sonel, ”Bugün itibariyle 16 garip ve zorda kalan  vatandaşımız şu an anlaşma yaptığımız bu otelde konaklamaktadır. Akşam yemeği ile kahvaltıları da  kendilerine veriliyor” şeklinde konuştu.

Ordu Valisi Tuncay Sonel

Kış akşamlarında sadece zorda kalan vatandaşlar için değil, üniversite okumak için geçen Eylül ayında Ordu’ya gelen fakat yurt çıkmayan veya kiralık ev bulamayan 480 öğrenciye de anlaşmalı otellerde kalma imkanı sunulduğunu belirten Vali Sonel, ”Hayırsever iş insanlarımızın da desteklerini alarak Valilik olarak 480 öğrencimizi  yurt çıkıncaya ve ev buluncaya kadar 2 ay misafir ederek üniversiteli gençlerimize destek vermiştik.  Kış akşamları da zorda ve dışarıda kalan vatandaşlarımız olursa anlaştığımız bu otele gelerek, bu sıcacık ortamda devletimizin şefkatini göreceklerdir” diyerek, konuşmasını tamamladı.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ"

Otelde kalan vatandaşlar ise “Allah devletimize zeval vermesin. Bizlere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Burada rahatız.Yemeğimizi alıyoruz. Sıcak yerde yatıyoruz” diyerek, duygularını dile getirdi.

banner2
Yorumlar (0)