Almanya'da son zamanlarda artan şiddet olayları korkutucu seviye ulaştı. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki okulda bir öğrenci cinayet işledi.

ALMANYA'DAKİ OKULDA CİNAYET

Offenburg şehrindeki Waldbach Okulunda, 15 yaşındaki bir çocuk, sınıf arkadaşını silahla başından vurdu. Başından ağır yaralanan çocuk, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 
Yaşanan vahşetin ardından okuldaki 180 öğrenci tahliye edildi.

Polis tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, saldırgan öğrencinin sınıfa girdiği ve özellikle sınıf arkadaşını hedef aldığı belirtildi. Açıklamaya göre saldırı sonrası özel kuvvetlerce yapılan operasyonla zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

Öte yandan okulun, öğrenme güçlüğü çeken özel öğrencilere yönelik bir okul olduğu ve iki öğrenci arasında kişisel husumet olduğu aktarıldı.

ALMANYA'DA ARTAN ŞİDDET OLAYLARI

Uzmanlar, Almanya'da son dönemlerde okullardaki artan şiddet olaylarının özellikle ateşli silah kullanılarak yapılmasının, okullardaki güvenlik sorununu bir kez daha gündeme getirdiğine dikkat çekiyor.

Ayrıca Almanya’nın Hamburg kentindeki Stadtteilschule Blankenese Okulunda dün bir öğretmen sınıfta silahla tehdit edilmişti. Olayla ilgili yaşları 12 ile 14 arasında değişen 4 çocuk, polis tarafından gözaltına alınmıştı. Polis, söz konusu çocukların üzerinden 2 adet oyuncak silah çıktığını bildirmişti.