Alanya'ya bağlı Tosmur Mahallesi’nde bir sitede yerleşik olarak yaşayan 59 yaşındaki Alman Johann Josef, dün öğleden sonra oğlu ile internet üzerinden telefonla konuşma yaptı. Konuşma sırasında yaşlı adam kalp krizi geçirince oğlu, Antalya merkezde yaşayan bir Türk arkadaşını arayarak babasının kalp krizi geçirdiğini, yaşadığı yerin ev adresini vererek ona yardım etmesini istedi. Türk arkadaş ise Alanya’nın kendilerine 150 kilometre uzakta olduğunu, orada yaşayan Ahmet Yeşilırmak adlı bir tanıdığına durumu anlatarak yardımcı olacağını ifade etti.

ambulans-icin-kimse-ikna-edemedi-kalp-krizi-nedeniyle-hayatini-kaybetti-15kasim2023-iha- (5)

BİR TÜRLÜ İKNA EDİLEMEDİ

Adrese giden Yeşilırmak’a kapıyı Josef açtı. Yeşilırmak bu sırada Josef’in durumunun iyi olmadığını ve ambulans çağıracağını söylediğinde bunu reddettiğini söyledi. Mustafa Yeşilırmak, Josef'in oğlu ile babasını ikna etmesi için görüştüğünü belirterek, “Oğlu ile görüşerek babasını ikna etmesini istedim. O da ikna edemedi ambulans çağırma konusunda. Ancak saatler geçiyordu. Bir iki saat sonra yine rahatsızlandı ve oturduğu sandalyeden yere yığıldı” dedi.

ambulans-icin-kimse-ikna-edemedi-kalp-krizi-nedeniyle-hayatini-kaybetti-15kasim2023-iha- (9)

GAMALI HAÇ DETAYI

Yeşilırmak, Josef'in yere yığılmasının ardından ekiplere haber verdi ancak adamın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Olay yerine gelen polis inceleme yaparken, adli tıp doktoru ise normal ölüm raporu verdi. Morga kaldırılan Alman Josef'in vasiyeti gereği Alanya’ya gömüleceği öğrenildi. Polis evde yaptığı aramada bilgisayar masasının yanında Johann tarafından çizilmiş ve üzerinde 'güneşin oğlu' yazan gamalı haç resmi buldu. Yine evde yapılan aramada çöpten toplanmış ve kutulanmış durumda çok sayıda eşya bulundu. Şahsın sık sık dışarı çıkarak çöpten eşya toplayarak evde biriktirdiği bu nedenle apartmanın pis koktuğu, komşuların şikayeti üzerine geçen hafta zabıtanın gelerek uyarıda bulunduğu öğrenildi.