Bayramı zehirleyeceklerdi! Villa görünümlü uyuşturucu fabrikasına operasyon: Zehir tacirleri hapsi boyladı

Kastamonu’da il merkezinde kiraladıkları üç katlı müstakil villanın iki katında yaptıkları milyonluk yatırım ile kurdukları düzenek sonucu uyuşturucu yuvasına çeviren şebekeye jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda bayram öncesinde insanları zehirlemeye hazırlanan üç kişi gözaltına alındı ve çok sayıda da uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslardan 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 20.04.2023, 15:13 20.04.2023, 17:54
Bayramı zehirleyeceklerdi! Villa görünümlü uyuşturucu fabrikasına operasyon: Zehir tacirleri hapsi boyladı

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre; Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları çalışmalar neticesinde Kastamonu’da il merkezinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapıldığını tespit etti.

KİRALIK VİLLAYA ZEHİR FABRİKASI

Üç katlı villa tipi müstakil evde H.Ş., O.T. ve C.G. isimli şahısların sera ortamı oluşturarak üretim yaptıkları belirlendi. Jandarma ekiplerince, villa tipi müstakil eve operasyon düzenlendi. Operasyonda villanın iki katında milyon liralık yatırım yapılarak kurulan sera düzeneğiyle karşılaşıldı. Güç kaynağı, havalandırma hortumu gibi düzeneklerle seranın kurulduğu ve kurulan serada uyuşturucu yetiştirildiği tespit edildi.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLENLER

Jandarma ekiplerince villa tipi müstakil evde yapılan aramada; 14 bin 972 gram skunk uyuşturucu madde, 90 kök skunk bitkisi, 484 bin 600 TL suçtan elde edilen gelir, 1 adet hassas terazi, 21 adet güç kaynağı, 11 adet led ampul, 15 metre havalandırma hortumu, 20 metre sera naylonu ve 35 adet kilitli poşet ele geçirildi.

3 ZEHİR TACİRİNE GÖZALTI

Operasyonda jandarma ekipleri tarafından yakalanan H.Ş., O.T. ve C.G. isimli 3 şahıs gözaltına alındı.

ZEHİR TACİRLERİNDEN 2’Sİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüphelilerden H.Ş. ve O.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kastamonu E Tipi Kapalı Cezaevine gönderilirken şüpheli C.G. ise Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldı.

banner2
Yorumlar (0)