Baraka kundaklandı: Feci olay!

Adana Kozan'da kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından, güvercinlerin bulunduğu baraka kundaklandı. Alev alan barakada bulunan bir kişi son anda kendini dışarı atarak kurtulurken, 90 güvercin yanarak öldü.

Genel 06.10.2022, 09:30
Baraka kundaklandı: Feci olay!

Olay, gece saatlerinde ilçeye bağlı Tavşantepe Mahallesi Estergon Sokak'ta meydana geldi. Halis Gedik, gece uyumak için arkadaşı Mustafa Özev'a ait, içinde 90 güvercinin bulunduğu barakaya gitti. Barakada uyuyan Gedik, barakayı saran dumanla uyanıp, yangını fark edince kendini dışarı attı.

90 GÜVERCİN YANARAK ÖLDÜ

Fotoğraf: AA

Alevlerin arasından yara almadan kedisini kurtaran Gedik, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, durumu bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekibi, yangını söndürdü. DHA'nın haberine göre; itfaiye ekiplerince yapılan incelemede barakanın kundaklandığı, içindeki 90 güvercinin de yanarak öldüğü belirledi. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

"BUNU BİR MÜSLÜMAN YAPMAZ"

Fotoğraf: İHA

Olayın ardından barakasını görmeye gelen Mustafa Özev, "Bunu bir Müslüman yapmaz. Bu sabilerden ne istedin, 90 tane hayvandan ne istedin. Bana yap ne yapacaksan. Varsa garezin bana yap. İçeride uyuyan arkadaşın üzerine kapıyı kapatmışlar" dedi.

Duman kokusuna uyandığını aktaran Halis Gedik ise "İçeride uyuduğum esnada alev almış burası. Dumanın kokusuna uyandım, çıktım dışarı. Hayvanlar cayır cayır yanıyordu" diye konuştu.

banner2
Yorumlar (0)