Jandarma seferber oldu: Şehit askerin çocuklarına özel sünnet konvoyu!

Balıkesir'de 2017'de terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan J.Asb.Çvş. Niyazi Elçin’in çocukları Metehan ve Alperen Elçin’in sünnet düğünü, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapıldı. Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali Yıldız ve Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın’ın da katıldığı sünnet cemiyetinde şehit çocuklarına babalarının eksikliği hissettirilmedi.

Genel 07.05.2023, 18:24
Jandarma seferber oldu: Şehit askerin çocuklarına özel sünnet konvoyu!

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, 2017 yılında Hatay Hassa Domuzdamı mevkiinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyon sırasında silahlı saldırı sonucu 29 yaşında şehit düşen şehit J.Asb.Çvş. Niyazi Elçin’in çocukları Metehan ve Alperen için sünnet organizasyonu düzenledi.

ŞEHİDİN ANNE VE BABASINA 'GURUR' TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali Yıldız ve Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın’ın da katıldığı sünnet cemiyetinde şehit çocuklarına babalarının eksikliği hissettirilmedi. Albay Yıldız şehidin anne ve babası Alime-Mehmet Elçin’e, günün anısına şehidin fotolarının olduğu bir tablo hediye etti.

ŞEHİDİN MEZARINA ZİYARET

Bigadiç İlçe Jandarma Komutanlığının günler süren organizasyonunda jandarmaya ait araçlar ve motosikletler özenle süslendi. İlyaslar Mahallesi’nde Jandarma araçlarının konvoyuyla başlayan sünnet cemiyeti daha sonra şehit çocukları Metehan ve Alperen’in babaları Şehit Niyazi Elçi’nin mezarını ziyaretiyle devam etti.

İlçe merkezine kadar devam eden konvoyun ardından İlyaslar mahallesinde sünnet töreni gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlığı’nın şehidin baba ocağı İlyaslar Mahallesi’nde verdiği sünnet yemeğiyle cemiyet son buldu.

YERLİ OTOMOBİL TOGG SÜNNET ARABASI OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına makam aracı olarak teslim edilen 10 BLK 10 plakalı TOGG da , Metehan ve Alperen’in sünnet arabası oldu. Jandarmanın gerçekleştirdiği etkinliğin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehit çocukları ile şehir turu yaptı.banner2
Yorumlar (0)