Vali Köşger'den Tuğgeneral Özmen'e ziyaret

İzmir Valisi, Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Özmen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger; Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Özmen’i ziyaret etti" denildi.

Genel 10.10.2022, 16:25 10.10.2022, 16:44
Vali Köşger'den Tuğgeneral Özmen'e ziyaret

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı atama ve terfi kararında Kırklareli İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, Tuğgeneralliğe terfi ederek İzmir Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı'na atandı.

PAŞAYA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

Yeni görev yerine gelen Özmen Paşa'ya çok sayıda tebrik mesajının yanı sıra ziyaretler de gerçekleşti. Tuğgeneral Özmen'i son ziyaret eden isim ise İzmir Valisi Yavuz Köşger oldu. Komutanlığı ziyaret eden Köşger, Paşa'ya yeni görevinde başarılar diledi.

VALİLİK SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Valilikten ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yapılan fotoğraflı paylaşımda "Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger; Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Özmen’i ziyaret etti." notu düşüldü.

Uğur Özmen kimdir?

1970 yılında Ordu Mesudiye’de doğan J.Kd.Alb. Uğur ÖZMEN, 1991 yılında Jandarma Subayı olarak Kara Harp Okulundan mezun olmuştur.

1991-1993 yılları arasında sırasıyla Piyade Okulu (Tuzla/İstanbul), müteakiben Jandarma Komando Okulu (Foça/İzmir) ile Jandarma Subay Sınıf Okulunu (Güvercinlik/Ankara) bitirmiş, 2008 yılına kadar J.Gn.K.lığı bünyesinde; eğitim, komando, sınır, iç güvenlik ve karargah birimlerinde Tk.K.lığı, Bl.K.lığı, Pl.Sb.lığı, Ks.A.liği, Ş.Md.lüğü ve İlçe J.K.lığı görevlerinde bulunmuştur.​​​​​​​
2008-2009 yılları arasında J.Gn.K.lığı Disiplin ve Moral Ş.Md.lüğü (Ankara), 2009 yılında Azerbaycan Dahili Koşunlar K.lığı emrinde danışmanlık, 2009-2012 yılları arasında Jandarma Astsubay Öğrenci Tabur Komutanlığı (Beytepe/Ankara), 2012-2016 yılları arasında J.Okll.K.lığı Pl.Prog.Ş.Md.lüğü (Beytepe/Ankara), 2016-2017 yılları arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Öğrenci Alay Komutanlığı (Ankara), 2017-2018 yılları arasında Siirt İl J.K.Yrd.lığı, 2018-2019 yılları arasında Jandarma Asayiş Kolordu Komutan Yardımcılığı (Van) ve 2019-2021 yılları arasında Kırıkkale İl Jandarma Komutanı olarak görev yapmıştır.

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı (Tezli) ile birlikte Uluslararası Güvenlik ve Terörizm (Polis Akademisi), Uluslararası İlişkiler (Gazi Üniversitesi) alanlarında doktora dersleri almıştır. Eğitim-Öğretim, İstihbarat, Organize Suç Örgütleriyle Mücadele konularında çeşitli kursların yanında, “Kriz Yönetimi” ile “Kamu Diplomasisi” konularında da sertifika belgelerine sahiptir.

Mesleki konularda yazılmış 4 kitapla birlikte çeşitli kurumsal dergilerde yayınlanmış 18 makalesi bulunmaktadır.

2021 yılı genel atamalarında Kırklareli İl Jandarma Komutanlığına atanan J.Kd.Alb. Uğur Özmen, evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

2022 yıl Ağustos ayında ise Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı atama ve terfi kararına göre Kırklareli İl Jandarma Komutanı Uğur Özmen, terfi alarak  İzmir Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığı görevine atandı.

banner2
Yorumlar (0)