"Depremzede çocuklar beyaz bir araçla kaçırıldı" iddiasına bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş olan iki depremin yıkım yaşattığı bölgede kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlık tarafından doğrulandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Gündem 19.03.2023, 13:27
"Depremzede çocuklar beyaz bir araçla kaçırıldı" iddiasına bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlık tarafından doğrulandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

"BEYAZ ARACIN SIRRI" BAŞLIKLI HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Adıyaman'da, kayıp depremzede çocuklar için 'kaçırıldı' endişesi: Beyaz aracın sırrı" başlıklı haberlerin yer aldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi; "Haberin içeriğinde kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlığımızca doğrulandığı iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

"REFAKATSİZ ÇOCUKLARLA ALAKALI BİLGİLER ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILIYOR"

Deprem bölgesinde ailesi ve yakınlarına ulaşılamayan refakatsiz çocuklarla alakalı bilgiler son derece açık ve şeffaf bir şekilde düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılıyor. Vatandaşlarımızın resmi kurumların açıklamaları haricinde bu tip iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur."

banner2
Yorumlar (0)