İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarını teklif ettik"

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarını teklif ettik" dedi.

Gündem 06.03.2023, 15:32 06.03.2023, 15:33
İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarını teklif ettik"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. 

Yaklaşık 15 dakika süren görüşme sonrası belediye başkanları açıklama yaptı. İBB Başkanı İmamoğlu, "Bugün bu ziyaretimizi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’mizin depremle birlikte yaşadığı zor günlerde, milletimizin ve memleketimizin geleceği açısından 6’lı masanın stratejisinin varlığının önemli olduğunun farkındayız. Bu önemle buradayız. Saygıdeğer başkanımızla duygularımızı paylaştık" diye konuştu.

"MİLLETİMİZİN AYRILIĞA TAHAMMÜLÜ YOK"

ABB Başkanı Mansur Yavaş ise yaptığı açıklamada, "Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Böyle bir deprem felaketinden sonra tekrar bir araya gelinmesi halkımızın arzusu. Genel başkanımıza ilettik. Değerlendirecekler" ifadelerine yer verdi.

2 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI

İYİ Parti sözcüsü Kürşad Zorlu, Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundan yeni bir öneri sunarak 2 belediye başkanının Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmasını istediğini belirterek, “Milletin sesi, milletin iradesi olma sorumluluğunu en başından bu yana duyan ve bu sorumluluk bilinciyle hareket eden Sayın Genel Başkanımız, milletimizin sesi doğrultusunda milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz yeni bir kuşatıcı, kapsayıcı öneriyle millet ittifakına önerisini oluşturmuştur. Her iki belediye başkanımıza seçilecek 13. Cumhurbaşkanının yetkili, icracı 2 Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları konusunda kendilerine önerilerini iletmiştir. Bu önerilerini önümüzdeki dakikalar içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanımıza aktaracaktır. Müzakere süreci bu şekliyle devam edecektir” diye konuştu.

banner2
Yorumlar (0)