Ekim ayında yurdun geneli yağışlı havanın etkisi altına girerken, sıcaklıklar da hissedilir ölçüden düştü.

PAZAR GÜNÜNE DİKKAT!

Meteoroloji ise hafta sonu planı yapanları uyardı. Tam 6 ilde kuvvetli sanağak bekleniyor. Cumartesi akşamı itibarıyla etkisini artıracak sağanak pazar günü pek çok ilde etkili olacak

Yağış nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Yeni Proje (19)

Yapılan değerlendirmelere göre, güney kesimler parçalı, yer yer çok bulutlu, Hatay, Bitlis ve Van çevreleri, Antalya’nın batısının iç kesimleri, Denizli’nin güneyi ile Hakkari’nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

SÜRÜCÜLERE SİS VE PUS UYARISI!

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

SICAKLIKLAR ARTIYOR

Hava sıcaklığının, iç ve kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR GELİYOR

Rüzgarın kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.