Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, annesi Geraldine Saran’ı kaybetti. Geraldine Saran’ın cenaze merasimi ABD’de gerçekleştirilecek. Acı haberi Saran, kendi sosyal medyasından paylaştı. Taziyelerin de 1 Temmuz’da Delta Hotels By Marriott İstanbul Oteli’nde saat 13.00-17.00 saatleri arasında kabul edileceği duyuruldu.

Whatsapp Image 2024 06 29 At 22.21.42

ANNEM MÜKEMMEL BİR KADIN

Annesine düşkünlüğüyle tanınan iş insanı Saran, annesiyle birlikte yaptığı paylaşımlarda ona olan sevgisini defalarca dile getiriyordu.

Saran, ABD vatandaşı olan Geraldine Saran ile babası Özbek Saran’ın tanışma hikayelerini de şöyle anlatmıştı;
“Annem (Geraldine Saran) Kentucky’li. Babam (Özbek Saran) Kırıkkaleli. Babam Darüşşafaka’dan mezun olup ABD’ye devlet bursuyla gitmiş. Orada annemle tanışıp evlenmişler. Annem mükemmel bir kadın. Yoksul bir aileden gelmesine rağmen 1960’larda ABD’de üniversite bitirmiş, master yapmış hem de birincilikle. Babam ise petrol mühendisliği ve kimya mühendisliği okumuş. ABD’de bir süre çalışmış. Sonra Türkiye’ye dönüp memur olmuş. Tekel Genel Müdürlüğü’ne kadar yükselip emekli oldu.

Foto 1-4

ANKARA’YA AMERİKALI GELİN

1965’te annem ve babam Türkiye’ye geliyorlar. Doğal olarak anneme ailesi küsmüş. ‘Ne işin var Türkiye’de v.s.’ 1970’li yıllarda annem otomobil kullanırdı, Kırıkkale’de herkes bizi gösterip konuşurdu. Amcalarıma bile araba kullanmayı o öğretti. Bana da harçlıkla teşvik ederek İngilizce’yi öğretti. 4 oğlu oldu. Hepimizi çok iyi yetiştirdi. Hepimizi spora yönlendirdi, aynı zamanda eğitimimizin de mükemmel olmasını sağladı. Harvard, Stanford, Berkeley.”

Fto2

ÖZEL GÜNLERİNİ ÇİÇEKLE KUTLADI

Saran, en son Sevgililer Günü’nde annesiyle yaptığı paylaşımla duygulandırmıştı. Elinde çiçeklerle annesine giden Saran, ona sarıldığı anları da sosyal medyasından paylaşmıştı. Saran babası Özbek Saran’ı da 2022 yılında kaybetti.

DARÜŞŞAFAKA’YA BAĞIŞ ÇAĞRISI

Saran ailesi, cenazeye çiçek gönderilmemesini dileyenlerin Darüşşafaka Cemiyeti’ne Geraldine Saran adına bağışta bulunmalarını da rica etti.

Editör: Barış Sözal