Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarısı gelmişti. İstanbul'un kuzeyi için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulunulmuştu. Beklenen yağmur geldi.

Gece boyunca etkili olacak yağışlar kuvvetli ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek.

İstanbul’un kuzey bölgesinde başlayan yağış, Arnavutköy’de şiddetini artırdı. Sağanak nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

İSTANBUL’DAKİ SU TAŞKINI OLAYINDA SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu açıklamayı yaptı:

İstanbul’da etkili olan yoğun yağış sebebiyle meydana gelen su taşkını olayında 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum.

Su taşkını olayından 5 kişi etkilenmiş ve ambulanslarımızla hastanelere nakledilmişlerdir. Her birine acil şifalar diliyorum.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hasta kabulünü sürdürmekte, Başakşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine ayaktan hasta kabul edilmektedir. Olayla ilgili olarak 52 ambulans ve 5 UMKE timi görevlendirmesi yapılmıştır.

İstanbul’umuza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Gelişmelere karşı görev başındayız.

İstanbul'da yağmur etkisini gösterdi. Metro ve hastaneyi su bastı. Bazı metro seferleri iptal edildi. 2 kişi hayatını kaybetti. İşte son durum..

İlçede birçok ev ve iş yerlerinde su baskını ihbarları üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Arnavutköy’e kentin diğer ilçelerinden de itfaiye araçları gönderildi.

Yağış nedeniyle Arnavutköy’e giden birçok noktada araçlar yollarda kaldı. İlerleyemeyen bazı sürücüler, emniyet şeridinde bekledi.