Kayseri'de Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ekim ayı boyunca yaptığı çalışmalarda önemli başarılar elde edildi. Çalışmalar sonucunda fuhuş yapıldığı tespit edilen 8 ev, ilgili komisyon kararıyla kapatıldı. Ayrıca, çeşitli suçlardan aranan şüpheliler yakalanırken, birçok kayıp şahıs da bulundu.

kayseri fuhuş operasyonu3

89 KAYIP KİŞİ BULUNDU
Ekiplerin uzun ve titiz çalışmaları sonucunda, 1 kasten öldürme, 1 taksirle öldürme, 1 şüpheli ölüm ve 2 kasten yaralama olayının şüphelisi olan 5 kişi yakalanırken 89 kayıp kişi bulundu.

kayseri fuhuş operasyonu

SUÇ MAKİNESİ ÇETEYE DARBE
Bu süreçte gerçekleştirilen çalışmalarda, 14 yağma-gasp olayının şüphelisi 24 kişi, 124 hırsızlık olayının şüphelisi 117 kişi ve 13 dolandırıcılık olayının şüphelisi 2 kişi yakalandı. Ayrıca, 12 çalıntı otomobil ve 23 motosiklet de bulunarak sahiplerine iade edildi. Toplamda 26 şahıs, olaylarla bağlantılı olarak gözaltına alındı.

kayseri fuhuş operasyonu2

MİNİ CEPHANELİK KURMUŞLAR
Meydana gelen olaylarla ilgili ekipler tarafından yapılan çalışmalarda 8 tabanca, 4 tüfek, 4 kurusıkı tabanca, 1 havalı tabanca, 131 fişek, 5 bıçak, 127,86 gr narkotik madde ele geçirildi.