Son günlerde etkili olan ‘pastırma sıcakları’ nedeniyle yurt genelinde sıcaklıklar 5-6 derece birden yükselirken Meteoroloji Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Bayburt, Zonguldak, Kastamonu ve Artvin'in iç kesimleri, Muş ve Bingöl çevreleri ile Rize'nin iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı beklendiğini duyurdu.

MARMARA VE EGE’DE FIRTINA ALARMI!

Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre rüzgarın, genellikle güneyli, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Vatandaşlara Marmara, Kuzey Ege ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde fırtına beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ‘dikkatli ve tedbirli olun’ uyarısı yapıldı.

9 İLE SAĞANAK UYARISI

Öte yandan Meteoroloji, Edirne, Kırklareli, Bayburt, Zonguldak, Kastamonu, Artvin, Muş, Bingöl ve Rize için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı beklendiğini duyurdu.

met-27-ekim

Bugün etkili olacak yağışların ardından hafta sonunda sağanağın yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtilirken kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu 25
İstanbul: Parçalı bulutlu, sabah ilk saatlerde güney kıyı ilçeleri hafif sağanak yağışlı 25
İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kıyı ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Adana: Parçalı ve az bulutlu 32
Antalya: Parçalı bulutlu 26
Samsun: Parçalı bulutlu 26
Trabzon: Parçalı bulutlu 24
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 18
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 26