Böyle vicdansızlık görülmedi: Malatyalı depremzede hasarlı evine girdiğinde hayatının şokunu yaşadı...

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'dan Ankara'ya bir misafirhaneye sığınan Özlem Çenkılıç, eşyalarını almak için döndüğü evinin yağmalandığını öğrendi. Gördüğü manzara karşısında hayatının şokunu yaşayan genç kadın, "Tek başıma nasıl yapacağım" diyerek yaşadığı çaresizliğe isyan etti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 18.04.2023, 11:18 18.04.2023, 11:44
Böyle vicdansızlık görülmedi: Malatyalı depremzede hasarlı evine girdiğinde hayatının şokunu yaşadı...

Kahramanmaraş'ta meydana gelen büyük deprem felaketine Malatya'da yakananan Özlem Çenkılıç, evi ağır hasar aldığı için Ankara'ya gelerek bir misafirhaneye yerleşti. Bir süre burada kalan Şenkılıç, yeni bir hayata atılmak için Malatya'daki evine giderek eşyalarını almak istedi. Ancak eşyalarını almak için döndüğü evinin son halini gördüğünde hayatının şokunu yaşadı.

EŞYALARI BALKONDAN ASANSÖR İLE ÇALMIŞLAR

Malatya'daki eşyalarının çalındığını ve evinin yağmalandığını öğrenen genç kadın, beyaz eşya, mobilya ve diğer eşyaların yanı sıra kapı, priz, lavabo ve parkelerinin dahi çalındığını gördü. Beş yaşındaki oğluyla yeni bir hayata başlamak isterken eşyalarının yağmalandığını gören Çenkılıç, "Sitenin ve evin çelik kapı dahi kilitli olmasına rağmen çok bariz şekilde balkondan asansörle çalınmış" dedi.

YAĞMACILARA İSYAN ETTİ

Sadece eşyaları değil anıları da çalınan talihsiz kadın, "Mobilyayı, mutfak dolabını sattınız 20 bin lira kazandınız; bitecek. Başını yastığa koyduğunuz zaman bu şekilde nasıl uyuyabilecek ya da o parayı çocuklarına nasıl yedirecek" diyerek isyan etti.

ARTAN KİRALAR VE YÜKSEK EŞYA FİYATLARI...

Üzüntüden sesinin kısıldığını da söyleyen Çenkılıç, artan kiralar ve yüksek eşya fiyatlarının yeni bir hayata başlamayı imkansız hale getirdiğini ifade ederek "Bir buzdolabı 30 bin lira şu anda. En küçük bir mobilya, bardak tabak; küçük şeyler bile dünya para. Aynı apartmanda bir kira 3 bin ise biz tutacağız 12 bin lira; 12 depozito, 12 emlakçı parası... Burada insanlar hiç bir şeyi olmadan çıktılar" dedi.

banner2
Yorumlar (0)