Pastırma sıcaklarının etkisiyle son baharda yazı yaşadık. Sıcaklıklar güneyde 36 dereceye yükseldi. Ancak Kasım ayının ilk haftası ile sıcak hava yerini soğuğa ve sağanağa bırakacak. Özellikle perşembe gününe dikkar çeken uzmanlar çok şiddetli yağış beklendiğini duyurdu.

2 BÖLGE VE 2 İLE SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, batı kesimler parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ege, Batı Akdeniz, Eskişehir çevreleri, Konya'nın güney ve batı ilçeleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 25
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 23
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 32
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 22
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 18
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 28

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR, ŞİDDETLİ YAĞIŞ GELİYOR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen perşembe gününe dikkat çekti.

Sıcaklıkların düşeceğini ve kuvvetli yağışların olacağını belirten Şen, cuma günü ise sıcaklıkların tekrar yükseleceğini belirtti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şen şunları söyledi; İç Ege ve Akdeniz bölgesinde, Çarşamba Doğu'da kuvvetli olmayan yağış geçişleri görülecek.

DS

TARİH VERİP UYARDI

Perşembe, Ege ve Marmara'da bir günlük kuvvetli yağış, akşam İç Anadolu'da; Cuma Doğu'da yağış bir günlük olacak. Sıcaklık perşembe düşecek, cuma tekrar yükselecek.

UI