Meteoroloji'den 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı: Bu iller dikkat

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, hafta sonu yurdun büyük bölümünde sağanak yağış bekleniyor. Yurdun batı ve kuzey batı kesimlerinde yağacak yağış konusunda uyarılarda da bulunuldu. Ayrıca Ankara Valiliği, yarın öğlenden itibaren kent genelinde etkili olması beklenen sağanak nedeniyle; ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve hortum gibi risklere karşı vatandaşları uyardı.

ÇEVRE 11.06.2022, 07:09
Meteoroloji'den 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı: Bu iller dikkat

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun büyük bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara bölge geneli, İzmir ve Manisa çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir) ile Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 11 Haziran Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren ilimiz genelinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğinden; yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

banner2
Yorumlar (0)
22
açık