Kırmızı ışıktan kaçtılar, drondan kaçamadılar

İstanbul Beşiktaş'ta kırmızı ışık ihlale sürücüler dron ile tespit edildi. Cezaya itiraz etmeye kalkan sürücülere dron görüntüleri gösterildi.

Genel 26.04.2022, 12:51 26.04.2022, 16:19
Kırmızı ışıktan kaçtılar, drondan kaçamadılar

Beşiktaş'ta polis ekipleri kırmızı ışık ihlalinin yoğun yaşandığı noktada dron ile denetim yaptı. Kırmızı ışıkta geçen sürücüler polis dronu ile tespit edilip ceza yazıldı. Kırmızı ışıkta geçmediğini söyleyen motosikletli kuryeye dron kaydı gösterilip işlem yapıldı. Yaptığı kırmızı ışık ihlalinin polis dronu ile tespit edildiğini öğrenen taksi şoförü şaşkına döndü. 

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil trafik ekipleri kırmızı ışık ihlalinin sıkça yapıldığı, Hakkı Yeten Caddesi girişindeki trafik ışıklarında dron ile denetim yaptı. Işıklar da konuşlandırılan polis dronu ile kırmızı ışık ihlali yapan sürücüler anında tespit edildi. Telsizden aracılığı ile denetim noktasındaki ekiplere bildirilen sürücüler durdurularak ceza yazıldı.  

İtiraz etti ama dron kaydı gösterildi

Kırmızı ışıkta geçtiğini kabullenmeyen bir motosikletli kuryeye dron kaydı gösterildi. Polisin ihlal yaptığı yeri gösterdiği kurye “Orayı fark etmedim" dese de ceza yemekten kurtulamadı.  

Yaptığı kırmızı ışık ihlalinin polis dronu ile tespit edildiğini öğrenen taksi şoförü şaşkınlığını gizleyemedi.  

banner2
Yorumlar (0)