Engelli vatandaşları sevindiren ziyaret

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı heyeti Engelliler Haftası nedeniyle, Aksaray Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ndeki engelli vatandaşları ziyaret etti. Engelli bireyleri mutlu eden ziyarette, oldukça eğlenceli vakit geçirildi.

Gündem 15.05.2022, 16:39 15.05.2022, 16:43
Engelli vatandaşları sevindiren ziyaret

Ekran Haber'den Başak Bilgin'İn Haberine göre, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan heyet, Aksaray Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ziyaret ederek Engelliler Haftası’nı kutladı. 13 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen ziyaret engelli vatandaşları mutlu etti.

EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRİLDİ

Ziyarette Aile Danışma Merkezinde bulunan engelli vatandaşları ile sohbet edilirken, birlikte halat çekme, balon patlatma vb. gibi çeşitli oyunlar da oynandı. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ziyaretler engelli vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 

banner2
Yorumlar (0)