Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıkladı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adı değişti

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın isminin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişeceğini belirtti. Öte yandan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün ismi, Göç İdaresi Başkanlığı oldu.

Gündem 11.10.2021, 20:59
Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıkladı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adı değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişeceğini söyledi.

METEOROLOJİ VE EROZYONLA MÜCADELE MÜDÜRLÜKLERİ BURAYA BAĞLANDI

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyor, bünyesinde bir de İklim Değişikliği ve uyum komisyonu oluşturuyor. Bir iklim değişikliği başkanlığı kuruyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Çölleşme ve Erezyonla Mücadele Genel Müdürlüğü'nü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlıyoruz.''

GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İSMİ DE DEĞİŞTİ

Göç İdaresi'nin birim olarak isminde değişikliğe gidildiğini belirten Erdoğan, "İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Başkanlığı haline dönüştürüyoruz. Böylece ülkemizin göç konusunda kapsamlı, etkin, hızlı hareket edebilmesi sağlayacak kurumsal kapasiteyi ulaşmayı hedefliyoruz. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

banner2
Yorumlar (0)