Ordu Valiliği'nden Ümit Özdağ'ın iddialarına yalanlama

Ordu Valiliği, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın, 'valiliğin 8 milyon lirayı Suriyelilere aktardığı' iddialarını yalanladı. Özdağ'ın iddiasını gerçek dışı ve provokasyon olarak nitelendiren valilik, kendilerinden ödenek ve il bütçesinden harcama gönderilmesinin söz konusu olmadığını belirtildi.

GÜNDEM 06.08.2022, 20:11 06.08.2022, 20:26
Ordu Valiliği'nden Ümit Özdağ'ın iddialarına yalanlama

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Ordu Valiliği'nden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamalarına yalanlama geldi.

ÖZDAĞ'DAN İDDİA

Özdağ, "Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL'yi Suriye'ye aktardı. Seçimden önce bazı Suriyelileri şov amaçlı İdlib'e yollayıp orada besleyecekler" iddiasında bulundu.

VALİLİKTEN ÖZDAĞ'A TEPKİ

Valilikten yapılan açıklamada, Özdağ'ın iddiası gerçek dışı ve provokasyon olarak nitelendirilirken "Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur" ifadesine yer verdi.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ümit Özdağ’ın gerçek dışı ve provakasyon amaçlı paylaşımıyla ilgili açıklamamızdır.
Ümit Özdağ bugün; "Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği, Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TLyi Suriye'ye aktardı." yalanını ortaya atmıştır. Bu iddia tamamiyle gerçek dışı ve porovakasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur. 
Hayırsever vatandaşların STK'lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, 2020 yılında 35 briket ev yapımı için ilimizdeki STKlar ve hayırsever iş insanlarımız toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur."

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu