Türk askeri, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının korkulu rüyası olmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X isimli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edilmesine yönelik 8 ilde gerçekleştirilen ’Kahramanlar’ operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

21 HEDEF İMHA EDİLDİ

Bakan Yerlikaya, operasyonlar kapsamında 21 hedefin imha edildiğini kaydetti. Yerlikaya, operasyonların Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzurum ve Kars’ta 18 bin 500 jandarma personeli ile gerçekleştirildiğini ifade etti.

ÇEŞİTLİ MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Bu kapsamda 1 adet uçaksavar, 8 adet AK-47 piyade tüfeği, 26 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 28 adet RPG-7 roketatar sevk fişi, 2 adet 3 kilogram TNT’nin bombalı eylem düzenekleriyle birlikte imha edildi ve 3 adet M1 piyade tüfeği, 4 adet makineli tüfek, 3 adet el bombası, 3 adet EYP, 9 bin 838 adet mühimmat, 35 adet tüp, 5 adet telsiz ile çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve donanım doküman ele geçirildi.

Ayrıca söz konusu paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Terörün kış aylarında kullanmak için hazır bulundurulması için sığınaklar tespit edilerek tek tek imha edildi. Kahraman jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek."

Kaynak: AA