10 ilde dolandırıcılık operasyonu: 50 kişi gözaltına alındı

İstanbul merkezli 10 ilde SGK'ya fatura edilen ilaçları, sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri üzerlerine geçirip, suç örgütüne kazandırdıkları belirlenen 56 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda çok sayıda yasa dışı ilaç ve tıbbi malzeme ele geçirilirken olayla ilgili 50 kişi gözaltına alındı. Ekran Haber özel...

Asayiş 21.10.2022, 11:40 21.10.2022, 12:05
10 ilde dolandırıcılık operasyonu: 50 kişi gözaltına alındı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce İstanbul merkezli 10 ilde sağlık yolsuzluğu operasyonu düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sağlık alanında nitelikli dolandırıcılık suçuyla ilgili çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda örgütlü olarak 71 suç eylemi gerçekleştirildiğini belirleyen ekipler, "devlet hastanesi çalışanı örgüt üyelerinin, SGK Başkanlığı'na fatura edilen ilaçları ve sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri kendi zilyedine geçirip kamuyu dolandırdıklarını" belirledi.

10 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON!

Ekipler, "şüphelilerin ülke genelindeki devlet hastanelerinden kaçırdıkları çok sayıda malzemeyi suç örgütüne kazandırarak yabancı uyruklu kişilere sattıklarını ve bu sayede yüksek miktarda kamu zararı oluşturarak haksız kazanç elde ettiklerini" ortaya çıkardı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 13 sağlık çalışanının aralarında bulunduğu 56 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

50 GÖZALTI!

50 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında 17'si İstanbul'da toplam 28 şüpheli sağlık kuruluşunda denetim yapan ekipler, çok sayıda yasa dışı ilaç ve tıbbi malzeme de ele geçirdi.

banner2
Yorumlar (0)