25 ilde eş zamanlı 'ehliyet' operasyonu! Çok sayıda gözaltı

İstanbul merkezli 25 ilde SRC ve ehliyet sınavlarına giren kişilere kopya çekmek için düzenek hazırlayan ve rüşvetle aldıkları soruları pazarlayıp satan 138 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. Olaylarla ilgili 99 kişi gözaltına alınırken, firari durumdaki 39 kişinin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Asayiş 01.11.2022, 10:51 01.11.2022, 13:24
25 ilde eş zamanlı 'ehliyet' operasyonu! Çok sayıda gözaltı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde haklarında rüşvet, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, resmi belgede sahtecilik suçlarının tespitine yönelik çalışma başlatıldı. Bu kapsamda ehliyet sınavındaki soruları temin edip usulsüzlük yapan ve joker adaylı ehliyet sınavlarını kazanarak maddi menfaat sağladıkları tespit edilen aralarında MEB personelleri ve ehliyet kurslarının da bulunduğu 138 kişi için gözaltı kararı verildi.

99 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI!

İstanbul merkezli Diyarbakır, Ankara, Antalya, Aksaray, Aydın, Batman, Bursa, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzurum, Giresun, Hatay, Iğdır, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa ve Uşak'taki 90 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda toplamda 99 şüpheli gözaltına alındı. Firari durumdaki 39 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmanın devam etttiği öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)