7 kişinin şehit olduğu terör saldırısının faillerindendi! Terörist Azad Öngüç yakalandı

Siirt’te 2018’de 1’i jandarma, 6’sı korucu 7 güvenlik görevlisinin şehir olduğu 12 personelin de yaralandığı saldırısında yer aldığı belirlenen, ‘Canfeda Alman’ kod adlı terörist Azad Öngüç yakalandı. Bir tır dorsesinde giriş yaparken tespit edilen terörist çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş 02.12.2022, 09:50 02.12.2022, 15:13
7 kişinin şehit olduğu terör saldırısının faillerindendi! Terörist Azad Öngüç yakalandı

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG üyelerine yönelik operasyon gerçekleştirdi.Operasyonda, Canfeda Alman kod adlı Azad Öngüç isimli teröristin bir tır dorsesinin altına saklanarak yurt içine giriş yaptığı bilgisi alınması üzerine, jandarma ekipleri, 3 kişinin bulunduğu tırı, Silopi'deki yol emniyet ve kontrol noktasında durdurdu.

YARDIM EDEN 2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan araştırmada tırdaki 3 kişiden birinin, "Devletin Birliği ve Ülke Bütünlüğünü Bozma" ve "Kasten Öldürme" suçlarından aranan Canfeda Alman kod adlı Azad Öngüç isimli terörist olduğu tespit edildi. Operasyonda teröriste yardım ettiği tespit edilen 2 şahıs da "Bilerek ve İsteyerek Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Etmek" suçundan yakalandı.

BİRÇOK TERÖR OLAYINA KATILMIŞ

Yakalanan teröristin, başta 30 Mart 2018 tarihinde Siirt iline bağlı Ormanardı köyü bölgesinde yol yapım çalışmalarının emniyetini sağlamak maksadıyla görevlendirilen güvenlik güçlerine yönelik yapılan 1 jandarma personeli ile 6 güvenlik korucusunun şehit olduğu, 12 personelin de yaralandığı silahlı saldırı olmak üzere birçok terör olayına katıldığı belirlendi.

SÖZDE ÜST DÜZEY TERÖRİSTİN KORUMALIĞINI YAPMIŞ

Öte yandan PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içinde örgütün sözde Türkiye sorumlusu Hakkı Gabar kod adlı İskan Akyüz’ün uzun süre korumalığını yaptığı belirlendi. Terörist adli işlemlerinin tamamlanması ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

banner2
Yorumlar (0)