Drenaj hırsızına jandarmadan suçüstü!

Bursa'da 14. bölge müdürlüğüne ait yol ağında bulunan drenaj sistemi ızgaralarının çalındığı ihbarını alan jandarma ekipleri geniş çaplı operasyon başlattı. Farklı tarihlerde 19 kez hırsızlık olayının gerçekleştiğini ve 800 bin TL maddi zararın olduğunu belirleyen ekipler, düzenlenen operasyon sonucunda şüpheliyi suçüstü yakaladı.

Asayiş 21.10.2022, 12:48 21.10.2022, 13:27
Drenaj hırsızına jandarmadan suçüstü!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Bursa ili Orhangazi ilçesinde 14. Bölge Bölge Müdürlüğüne ait yol ağında bulunan drenaj sistemi ızgaralarının çalındığı, çalınan demir ızgaraların trafik ve can güvenliğini tehdit ettiği komutanlığa bildirildi.

800 BİN TL MADDİ ZARAR!

Bursa İl Jandarma Komutanlığınca meydana gelen hırsızlık olayını aydınlatmak amacıyla, Jandarma Suç Araştırma Timleri ve diğer birimler özel bir ekip oluşturdu. Yapılan çalışmalar neticesinde Bursa-İstanbul ve İstanbul-Bursa karayolu üzerindeki oksijen tesislerindeki tır parkına ait drenaj sisteminde farklı tarihlerde 19 kez hırsızlık olayının meydana geldiği ve yaklaşık 800 bin TL maddi zararın olduğu tespit edildi. 

IZGARALARA SÖKTÜ, TIRA TÜKLEDİ!

Mavi renkli bir tırın çalınan ızgaraların bulunduğu alana düzenli aralıklarla geldiğinin fark edilmesi üzerine, araç takibe alındı. Drenaj ızgaralarının bulunduğu alanda şüpheli bir şahsın ızgaraları yerinden sökerek tıra yüklediği görüldü.

SUÇÜSTÜ YAKALANDI!

Aracın olay yerinden hareket etmesi üzerine ekipler tarafından süpheli suçüstü yakalandı.Tırda ve tıra takılı dorsesinde yapılan aramalarda 17 adet demir ızgara ile 1 adet ızgara sökmek için hazırlanan özel düzenek ve 3 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam aparat (payp) ele geçirildi. 

Öte yandan şüphelinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)