Kırklareli'nde HAYDİ'den 'doğa' denetimi

Kırklareli'nde İl Jandarma Komutanlığı HAYDİ ekiplerince, havaların ısınmasıyla birlikte yaşanan anız ve mahsül yangınlarına karşı, drone ve dürbünle gözetleme gerçekleştirdi. Ayrıca çiftçilere yüz yüze bilgilendirme yapılırken muhtar ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulunuldu. Ayrıca Valilik tarafından girişi yasaklanan ormanlar da sıkı bir şekilde kontrol edildi.

ASAYİŞ 08.07.2022, 21:37
Kırklareli'nde HAYDİ'den 'doğa' denetimi

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Kırklareli'nde İl Jandarma Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesinde, son dönemde havaların ısınmasıyla birlikte yaşanan anız ve mahsül yangınlarına karşı Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi HAYDİ koordinatörlüğünde Orman İşletme Müdürlüğü ve Jandarma devriyelerince il genelinde yangın riski yüksek alanlar ile kritik bölgelerin drone ve dürbünle gözetlenmesine devam edildi.

VATANDAŞLARA UYARI

Faaliyetler kapsamında sahada rastlanan çiftçilere yüz yüze bilgilendirmeler de yapılırken SMS’lerle muhtarlar ile vatandaşlar sık sık ikaz edildi. Ayrıca 112 Acil Çağrı Merkezine gecikmeksizin ihbarda bulunmaları istendi.

ORMANA GİRİŞLER TAKİP EDİLDİ

Öte yandan Kırklareli Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda yasaklanan ormanlara girişler sıkı bir şekilde takip ve kontrol edildi.

Ayrıca il genelinde ana ve tali yollarda trafik denetimleri yapan Jandarma Trafik Timlerince durdurulan sürücü ve yolcular uyarılarak seyahat esnasında ve molalarda çevreye sigara izmariti ile çöp atmamaları hatırlatıldı.


banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu