Elif ER BULUT/ANKARA, (DHA)- AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medyadan kendisine ulaşan kelebek hastası 9 yaşındaki Ayaz'ı evinde ziyaret etti.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da yaşayan kelebek hastası Ayaz, sosyal medyadan Bakan Göktaş'a mesaj atarak evine davet etti. Göktaş, İstanbul programı sırasında aileye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ayaz ile yakından ilgilenen Göktaş, küçük çocuğa çeşitli hediyeler verdi. Ayaz ve ailesi, ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Ayaz'ın 4 sene önce koruyucu ailesinin yanına taşındığı belirtildi.
KELEBEK HASTALIĞI
Kelebek hastalığına yakalanan çocukların el, ayak, bacak, yemek borusu, ağız içi gibi vücudun çeşitli bölgelerinde içi su dolu kabarcıklar görülüyor. Bu hastalık ile doğan çocuklara, ciltleri bir kelebeğin kanatları kadar kırılgan olduğu için 'kelebek çocuklar' da deniliyor. Kalıtımsal hastalıklardan biri olan kelebek hastalığının tam olarak nedeni bilinmediği gibi kesin bir tedavisi de bulunmuyor.  (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha