Bakan Özer açıkladı: Ara tatil olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Özer,  okullarda ara tatilin öne alınıp alınmayacağı sorusuna yanıt verdi. Omicron'a duyarsız olmadıklarını ifade eden Özer, "İki hafta sonra tatil devreye girecek. Ara tatili bir hafta öne almak gibi bir plan yok" diye konuştu.

EĞİTİM 07.01.2022, 06:46
Bakan Özer açıkladı: Ara tatil olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Omicron varyantıyla artan koronavirüs vakaları ve eğitim ile ilgili soruları yanıtladı.

'ÖYLE BİR PLANIMIZ YOK'

Bakan Özer, "Öğrencilerin yarı yıl tatili öne alınacak mı?" sorusuna, "Yüz yüze eğitme ara verip uzaktan eğitim en üst teknoloji ile devam etsek bile diğer bahsetmiş olduğum kayıpları telafi etmemiz mümkün değil. Sık sık illerimiz geziyorum. Her sınıfta öğrencilerimize soruyorum, 'okulları kapatalım mı?' herkes 'hayır' diyor. Omicrona karşı duyarsız olduğumuz anlamına gelmiyor bu. İki hafta sonra tatil devreye girecek. Ara tatili bir hafta öne almak gibi bir plan yok" şeklinde yanıt verdi.

'ÖĞRENCİLERİMİZ FAZLA İSTEKLİ'

Tüm sınıfları kapanmış bir okul yok. Bunlar değişebilir ama istişare edip planlamalar yapabiliriz ama şu an için yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok daha fazla istekliler. Çok kontrollü bir şekilde gidiyoruz.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı bulutlu