Bu baklava başka: Fiyatı 2,5 milyon lira, insan yemeye kıyamaz!

Kahramanmaraş’ta altın tepsilerde yapılan bülbülyuvası ve baklavanın fiyatı dudak uçuklattı. Baklava 2,5 milyon liradan, bülbülyuvası tatlısı ise 500 bin liradan satılıyor.

Ekonomi 12.12.2021, 18:30
Bu baklava başka: Fiyatı 2,5 milyon lira, insan yemeye kıyamaz!

Altın işletmeciliği ve takı tasarım sektöründe Türkiye’de önemli konumda yer alan Kahramanmaraş'taki kuyum atölyesinde biri yaklaşık 3 bin, diğeri ise 500 gram ağırlığında iki 24 ayar altından tepsi hazırlandı. Hazırlanan tepsiler Onikişubat ilçesi Akif İnan Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir pastaneye getirilerek tatlı yapıldı. Ustaların maharetli ellerinde hazırlanan bülbülyuvası ve baklava, pişirildikten sonra 3 milyon liraya satışa sunuldu.

"Fiyatı da 2 milyon 500 bin lira civarında"

Altın ve tatlıcılığı buluşturduklarını ifade eden işletme yetkilisi Cafer Nalçacı, “Biz kaliteli börekler ve tatlılar yapıyoruz. Her gün sınırlı sayıda tatlı yaparız biter ve ertesi gün yenilerini yaparız. Altın tepside baklava ve bülbülyuvası tatlımız var. Bülbülyuvası tatlımız darası ile beraber 500 bin lira civarında. Toplamda 600 gram altın var. Normal tepside ise baklavamız var ve bunun fiyatı da 2 milyon 500 bin lira civarında" dedi. 

"Bize böyle bir talep geldi"

"Kahramanmaraş bir kuyumcu şehri ve altın işlenen ve üreten bir kent" diyen Nalçacı, "Bu tepsiler kuyumcu kentte yapıldı. Bize böyle bir talep geldi. Biz hem kuyumculuğu hem de komşu illerimiz kadar tatlıcılığı göstermek istedik. İyi tatlı, çok şerbetli olacak diye bir şey yok” diye konuştu. 

Taleplere göre altın tepsilerde tatlı üretimi yapılacak

Pastanede talepler doğrultusunda altın tepsilerde tatlı üretimi yapılacağı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)