Kripto paralarda sert düşüş!

Kripto para piyasalarında yeni bir deprem yaşanıyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere önde gelen kripto paralar güne sert değer kayıpları ile başladı.

EKONOMİ 06.01.2022, 11:11
Kripto paralarda sert düşüş!

Fed'in faizlerin daha erken ve daha hızlı artırılabileceği işaretleri vermesinin borçlanma kağıdı getirilerini yükseltmesi kripto para fiyatlarını da vurdu.

Analistler, kripto para fiyatlarında son dönemde görülen dalgalanmanın, gelen olarak finansal piyasalarda artan oynaklığın bir yansıması olduğunu, enflasyonda yükseliş karşısında merkez bankalarının para politikalarını sıkılaştırmaya yönelmelerinin likiditeyi azaltacağı endişesinin kripto paralara da yansıdığını vurguluyorlar.

KRİPTO PARALARDA SON DURUM

Kripto para piyasalarında yön yine aşağı döndü. Önde gelen kripto paraların çoğunda değer kayıpları yüzde 10’a yaklaştı. Kripto paraların en yüksek hacimlisi bitcoin son 24 saatte yüzde 8'e yakın değer kaybederek 43 bin doların altına indi. Bitcoin'in ardından ikinci sırada gelen Ethereum'da ise değer kaybı yüzde 9'un üzerinde. Kripto paranın fiyatı ise 3 bin 500 doların altına geriledi.

Binance Coin'de ise son 24 saatte yaşanan değer kaybı yüzde 9'u geçerken kripto paranın fiyatı 465 dolar seviyesine çekildi.

Önde gelen kripto paralar arasında en büyük değer kaybını ise Solana yaşadı. Kripto parada son 24 saatte yaşanan değer kaybı yüzde 12'ye yaklaştı. Kripto paranın değeri 150 dolar seviyesinde bulunuyor.

FED TUTANAKLARINDA NE VAR?

Tutanaklarda, "Katılımcılar genel olarak, federal fon faiz oranlarının katılımcıların önceden öngördüklerinden daha yakın zamanda veya daha hızlı bir hızla artırılmasının gerekli hale gelebileceğini not ettiler. Bazı katılımcılar aynı zamanda, Fed'in bilarçocunun federal fon faiz oranları artırılmaya başladıktan sonra göreceli olarak kısa zamanda başlamasının uygun olabileceğini de not ettiler" ifadelerine yer verdi.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
0
hafif kar duşu