Meteoroloji'den Doğu Karadeniz'e yağmur, Marmara ve Ege'ye rüzgar uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Doğu Karadeniz'de yağmur görülürken, Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de orta kuvvette poyraz bekleniyor. Hava sıcaklıkları Akdeniz'de mevsim normalleri üzerinde seyretmeyi sürdürüyor

GENEL 22.07.2022, 10:48
Meteoroloji'den Doğu Karadeniz'e yağmur, Marmara ve Ege'ye rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Kuzey Ege'de kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

banner2
Yorumlar (0)
23
açık