Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, önceki gece saat 04.15'te Çankaya ilçesi Ayrancı Mahallesi Hoşdere Caddesi'nde çıkan tartışma sonucu Murat Köylü’nün silahla yaralandığı ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Çankaya polis ekiplerince yapılan araştırmada, Köylü’yü silahla vuran kişinin DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu Cenk Sakık olduğu belirlendi. Dün öğle saatlerinde olayda kullanmış olduğu tabanca ile teslim olan Sakık, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edildi. Savcıya  ifade veren Sakık, "kasten öldürmeye teşebbüs" iddiasıyla sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİYLE TARTIŞMIŞ

Gazete Duvar’da yer alan habere göre Cenk Sakık, savcılıkta verdiği ifadede şunları anlattı: "Beykoz Çorbacısı isimli iş yerinden ara ara evime sipariş veririm. 2 hafta kadar önce de sipariş vermiştim. Ancak teslimat sırasında bir çok karttan denenmesine rağmen ödeme yapılamamış. 2 gün önce bu iş yerinden bir kişi beni arayarak 2 hafta önceki siparişime ait ödemem gereken borç olduğunu söyledi. Dün saat 04.00 sıralarında hem hesabı ödemek için hem de yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak amacıyla iş yerine kendi aracımla gittim. İş yerine gittiğimde kasada bulunan ismini bilmediğim kişiyle konuşmaya başladım. Ödemem gereken 1.500 TL'yi kredi kartımla ödedim. Bu iş yerine gidip gelmem nedeniyle, güvenlik olarak çalışan Murat isimli şahsı selamlaşmamdan dolayı simaen tanırım ancak herhangi bir yakınlığım yoktur. Bu kişi kasada bulunduğum sırada benim yanıma gelerek 'Ben senin rahmetli annenin cenazesine gelmiştim' şeklinde söz söyledi. Ben kendisine herhangi bir yanıt vermedim.”

İş yerinden çıktığı sırada Murat isimli kişinin de kapıda olduğunu aktaran Cenk Sakık şöyle devam etti: "Kendisine ailemle ilgili bu tarz söylemlerde bir daha bulunmamasını söyledim. Ancak kendisi bana 'Ben senin rahmetli kardeşini de tanırım, onun da taziyesine gelmiştim' şeklinde söz söyledi. Ben kendisini biraz önce uyarmama rağmen neden böyle konuştuğunu sorduğum sırada aramızda bir itişme oldu. Daha sonra bana yumruk attı. Kapıda bulunan diğer kişilerin de bana saldıracağı düşüncesiyle belimde bulunan ruhsatsız tabancayı çıkarttım. Daha sonra üzerime doğru gelmeye devam etmesi nedeniyle yere doğru 6-7 el ateş ettim. Daha sonra öğrendiğim üzere Murat bacağından yaralanmış. Avukatım ile birlikte olaya ilişkin ifade vermek üzere emniyete gittik. Yaralanan kişinin mağduriyetini gidermek isterim. Böyle bir olayın yaşanması beni üzmüştür. Olay nedeniyle pişmanım."

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu