İstanbul'da yaşanan trajikomik olay duyanları bile şaşkına çevirdi. Esenler'de yaşayan Sedat Kaya isimli vatandaş, 20 Aralık 2023'te saati 18:00 olan 6 farklı trafik cezası yedi. Talihsiz olay karşısında şoke olan sürücü, aynı bölgede başka sürücülerin de mağdur olduğunu söyledi.

"YETENEKLİM, EMNİYET BENİ ALSIN"

"Ben bile kendime hayret ettim" diyen Kaya, "Hem sağa dönmüşüm hem park etmişim hem drift atmışım. Aynı yerde ve aynı saatte. Ama farklı farklı ceza yemişim. Bakın elimde 6 tane trafik cezası makbuzu var. Ben emniyete de söyleyeceğim eğer ki bu kadar çok yeteneğim varsa alın beni diyeceğim. Yani çok yetenekliyim aynı anda 6 tane yasa dışı olan bir işi yapabiliyorum." sözleriyle sitem etti.

"BALKONA OTURUP CEZA YAZMAYA DEVAM EDER"

Esenler'de yaşanan durum daha önce de defalarca kez tekrarlanmıştı. Yine fahri müfettiş kurbanı olan çok sayıda sürücü trafik cezalarından mağdur olmuştu. Show Haber'e konuşan Kaya müfettişe sinirini, "Plakamı da biliyor artık. Şimdi balkona oturur artık evden bana ceza yazmaya devam eder." sözleriyle gösterdi.

"ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞAN İNSANLARIZ"

Zor durumda kaldığını belirten Kaya sözlerinin devamından şu ifadeleri kullandı:

4674 civarında yani 5.000 civarında ceza yedim durduk yere. Asgari ücrette çalışan insanlarız. Cezanın kesildiği yer Esenler atış alanı caddesi. O caddede ne hız yapılabiliyor ne duraklama yapılabiliyor. Birisi yüksek müzik dinlemekten birisi cep telefonundan ceza yiyoruz. Miktarları değişiyor tabii. Bazıları 436 liralık bazıları 1979 liralık. Bir de eşimin adına geliyor. Eşimin ehliyeti bile yok. Nasıl altı farklı suç işlemiş olabilirim trafikte. Önce ödeyin sonra mahkemeye verin diyorlar. E ben bunu ödedikten sonra mahkemeye nasıl vereceğim veya mahkeme bana bunu ne zaman sonuçlandıracak.
 

Editör: Sinan Turp