JANDARMA’DAN METİL ALKOLE SEVKİYAT SIRASINDA OPERASYON!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; sahte içki tüketimine bağlı olarak meydana gelen ölüm olaylarının önlenmesi maksadıyla Küçükçekmece’de bulunduğu tespit edilen depoya ve nakliye yapan araca operasyon düzenledi. 

Asayiş 09.10.2021, 10:10 09.10.2021, 11:16
JANDARMA’DAN METİL ALKOLE SEVKİYAT SIRASINDA OPERASYON!

Ekran Haber'den Fatma Nur Duman'ın haberine göre, Jandarma ekiplerince depoda ve araçta yapılan aramalarda, piyasaya sürülmeye hazır hale getirilmiş toplam 10.500 litre etil alkol, 3000 litre metil alkol, 20.000 adet boş şişe, 1 adet damıtma düzeneği ve bu düzeneğe bağlı 7 adet her biri 3.000 Litre kapasiteli plastik tank ele geçirildi. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan şüpheliler ise çıkarıldıkları mahkemece cezaevine gönderildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) ekiplerince; Küçükçekmece’de faaliyet gösteren işletmelerden piyasaya sahte etil alkol sürüldüğü bilgisi alındı. Konuyu mercek altına alan Jandarma ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar ve fiziki takip neticesinde sahte etil alkollerin satışa hazırlandığı ve piyasaya sürüldüğü adres ile dağıtımda kullanılan araç belirlendi.

Sahte Etil Alkol Dağıtım İçin Depoda Hazır Bekliyordu

Depoda damıtma düzeneği kullanılarak metil alkolden etil alkol elde edildiği, elde edilen etil alkolün piyasada bulunan orijinal şişe ve etiketler ile ambalajlanarak piyasaya sürülmeye hazır hale getirildiği tespit edildi. Jandarma ekiplerince depoda yapılan aramalarda; piyasaya sürülmeye hazır halde (8.000) litre etil alkol, (3000) litre metil alkol, 20.000 adet boş şişe, 1 adet damıtma düzeneği ve bu düzeneğe bağlı 7 adet her biri 3.000 Litre kapasiteli plastik tank ele geçirildi.

Dağıtım Anında Baskın

Jandarma ekiplerince; sahte etil alkol yüklü kamyonet, teslimat esnasında gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. Kamyonetin içerisinde 2500 litre etil alkol ele geçirildi. Sahte etil alkolleri piyasaya sürmeye çalışan S.O., U.K., İ.T. ve L.T. isimli şüpheliler Jandarma’daki işlemlerini müteakip, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet etmek suçundan haklarında düzenlenen suç dosyasıyla birlikte adli makamlara sevk edildi. İ.T. ve L.T. isimli şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, S.O.ve U.K. isimli şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

banner2
Yorumlar (0)