Trafik kazasında yaralanmıştı: Ünlü oyuncu hayatını kaybetti!

ABD'li ünlü oyuncu Anne Heche geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanarak entübe edilmişti. Beyin ölümü gerçekleşen oyuncunun hayatını kaybettiği bildirildi.

DÜNYA 13.08.2022, 06:21
Trafik kazasında yaralanmıştı: Ünlü oyuncu hayatını kaybetti!

53 yaşındaki ABD'li aktris Anne Heche, geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandıktan bir hafta sonra hayatını kaybetti. Oyuncunun beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından, yaşam destek ünitesinin fişinin çekildiği açıklandı.

Ünlü oyuncunun organları da bağışlanacak. Ailesi, oyuncunun organlarını bağışlamanın uzun zaman önce kendisi tarafından verilmiş bir karar olduğunu söylemişti.

ANNE HECHE KİMDİR?

Anne Celeste Heche, 25 Mayıs 1969 tarihinde Ohio'da doğdu. Nancy ve Donald Heche çiftinin kızı olarak Ohio'da dünyaya gelen Anne Heche, liseden mezun olduktan sonra 1987 yılında pembe dizi Another World'de biri iyi biri kötü ruhlu ikiz kız kardeşleri canlandırdı ve bu rol televizyonda oynadığı ilk büyük rolü oldu. Bu rolle 1989 yılında Soap Opera Digest dergisinin verdiği Umut Veren Kadın Oyuncu ödülünü ve 1991 yılında gündüz kuşağı Emmy Ödülü'nü kazandı.

İlk Sinema filmini 1993 yılında oynayan Heche daha sonra pek çok televizyon dizisi ve sinema filminde oynadı. 1998 yılın yapımı 6 gün 7 gece filminde Robin Monroe olarak rol almıştır. 2000 ve 2001 yıllarında 3 filmin yönetmenliğini yaptı.

banner2
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu