Gezi eylemleri sürecinde İstanbul Valisi olan ve FETÖ'den 20 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Hüseyin Avni Mutlu, 68 yaşında, Gezi'nin yıl dönümünde avukat oldu.

AVUKATLIK RUHSATINI PAYLAŞTI

Ruhsatını paylaşan Hüseyin Avni Mutlu, "Bundan sonrası da Avukatlık ile Adalet için devam edecek bir ömür..." dedi. 

Huseyin Avni Mutlu35

"GEZİ'DE OLAYLARI DAHA KOLAY ATLATABİLİRDİK" DEMİŞTİ

Dönemin tartışmalı ismi Vali Mutlu, 9 kişinin öldüğü Gezi eylemleri hakkında, "Gezi'de ikna edici bir dil kullanılsaydı, olayları daha kolay atlatabilirdik. Konuşamayacağım şeyler var, ileride kitap yazıp hepsini anlatabilirim." demişti. 

FETÖ DAVASINDA YARGILANIP BERAAT ETTİ

Daha sonra FETÖ soruşturmasında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülen davada beraat etmişti. 

GEZİ'NİN YILDÖNÜMÜNDE AVUKAT OLDU

68 yaşına giren ve hukuk mezunu olan Avni Mutlu, Gezi direnişinin 11'nci yıl dönümünde X hesabından avukatlık ruhsatını paylaştı.

"ADALET İÇİN HİZMET EDECEĞİZ"

Mutlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

"Bugün Avukatlık yeminimizi yaptık ve ruhsatımızı aldık. Uzun yıllar kaymakamlık, valilikler sonrası Silivride 20 aylık haksız tutukluluklar...Yargıtayda tamamı lehimize beraat ile sonuçlanan bir sürü örgüt iftiraları, yalan ve haksızlıklar...Bundan sonrası da avukatlık ile adalet için devam edecek bir ömür...Her şey için Allaha hamd olsun. Nihayette hesapların adil ve seri görüleceği ahirete yolculuk...Herkes hazır mı, biz çoktan hazırız. Biz şimdi 68 yaşında da olsak, 28 yaşında gibi inançlı, azimli ve heyecanlı, sağlıklıyız hamdolsun.. Müvekkillere adalet için hizmet edeceğiz..Lakin gerçek Vekil dünyada da, ahirette de Yüce Allah. Sadece O'na kulluk ediyor ve sadece O'ndan yardım bekliyoruz. Elhamdülillah..."

Editör: Murat Kaya