Araç kiralamak istedi, başına gelmeyen kalmadı!

Ankara'da kuzeninin düğünü için araba kiralamak isteyen bir kişi dolandırıcıların tuzağına düştü. Çok bilindik bir firmanın internet sitesini kopyalayan dolandırıcılar, Burak Güven isimli kişiyi '400 TL bedel , 1000 TL'de yakıt için depozito' diyerek dolandırdılar. Mağdur adam günde 20-25 kişiyi tuzağa düşürdüğü iddia edilen kişiler hakkında şikayetçi oldu. Ekran Haber özel...

Genel 01.12.2022, 16:25 01.12.2022, 17:01
Araç kiralamak istedi, başına gelmeyen kalmadı!

İnternete 'Ankara araç kiralama' yazan ve bilindik bir firmanın sitesine giren Burak Güven, kuzeninin düğünü için araç kiralamak isterken dolandırıcıların tuzağına düştü.

ARACI ALMAK İSTERKEN GERÇEĞİ ANLADI

Ankara'da bir kişi kuzeninin düğünü nedeniyle araç kiralamak istedi. İnternette kiralık araç arayan kişi bilindik bir firmanın sitesine tıkladı. Burak Güven, oto kiralama şirketinde çalıştığını düşündüğü kişiyle anlaştı ve ödemeyi ise EFT üzerinden yaptı. Aracı almak isterken ise asıl şoku yaşadı. İddiaya göre Burak Güven ilk etapta Burak Güven'den bin 400 TL ardından da 4 bin 980 TL kasko bedeli talep edildi. Güven ise o bedeli ödemeyeceğini söyleyince telefon suratına kapandı.

3

"HİÇ ŞÜPHE DUYMADIM"

Yaşadıklarını anlatan Güven şunları ifade etti:

"Bir araç lazım oldu. Ankara araç kiralama diye internete yazdım. Çıkan güvenilir, bilindik bir siteydi. 400 TL bedel istediler, 1000 TL'de yakıt için depozito istediler. İrtibata geçtik, hiç şüphede duymadım. Sonrasında biz parayı gönderdik hesaplarına. Paramın geri iadesini istedim. Bana '1 günlük rezervasyonların iptal olmadığını' söylediler. Dolandırıldığımızı anladık, engellediler bizi" dedi.

Burak Güven çok bilindik bir firmanın sitesini kopyalayanlar hakkında şikayetçi olurken başka bir firmanın yetkilisi gün içerisinde 20-25 kişinin bu yöntemle dolandırıldığını söyledi.

banner2
Yorumlar (0)