Şeytana pabucunu ters giydirecek hırsızlık yöntemi!

İstanbul'da bir AVM'de teknolojik ürünler satan bir mağazaya giren yabancı uyruklu biri kadın 2 hırsız, piyasa değeri 10 bin lira olan 2 tablet bilgisayarı alüminyum folyolu torbanın içerisinde koyarak çalmaya çalıştı. Mağazadan çıkarken x-ray cihazına takılan hırsızlar yakayı ele verdi. Ekran Haber özel...

Genel 30.11.2022, 14:35 30.11.2022, 13:40
Şeytana pabucunu ters giydirecek hırsızlık yöntemi!

Olay, Kağıthane Merkez Mahallesi'nde teknolojik ürünler satan bir mağazada meydana geldi. İddiaya göre Moğolistan uyruklu 1'i kadın 2 kişi, AVM'nin teknolojik ürünler sattığı mağazasına girerek ürünleri inceledi. Daha sonra piyasa değeri 10 bin lira olduğu öne sürülen ünlü bir markaya ait 2 adet tableti gözlerine kestirdi.

İstanbul'da AVM'de alüminyum folyolu torbayla hırsızlık kamerada: Kadın  hırsız x-ray cihazına yakalandı

X-RAY'E TAKILDI

Şüpheliler, gözlerine kestirdikleri 2 adet tableti, x-ray cihazından geçerken yakalanmamak için özel olarak hazırladıkları kalın alüminyum folyolu bir torbanın içine koyarak çalmaya çalıştı. Kadın hırsız, x-ray cihazından geçtiği esnada ötmeye başladı. Cihaz ötünce panikle koşarak kaçmaya çalışan kadın, güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. İhbar üzerine olay yerine gelen, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği polisleri, Moğolistan uyruklu olduğu tespit edilen ve oturum izin süresinin geçtiği öğrenilen kadın hırsız Arvinzaya Munkhtuya'yı gözaltına aldı.

İstanbul'da AVM'de alüminyum folyolu torbayla hırsızlık kamerada: Kadın  hırsız x-ray cihazına yakalandı - ASAYİŞ - Samsun Hedef Halk Gazetesi  İnternet Haber Sitesi

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri şahsın, kadın hırsız Arvinzaya Munkhtuya'nın yanından ayrılarak hızlıca mağazayı terk ettiğini, şahsın geçtiğimiz Salı günü de başka bir AVM'nin teknolojik ürün satan mağazasında hırsızlık gerçekleştiren şahıs olduğu kamera görüntülerinden mağaza yetkililerince tespit edildi. Öte yandan kadın hırsız gözaltına alınırken çalmaya çalıştığı 2 tablet ise polis ekipleri tarafından ele geçirilip mağazaya teslim edildi. Moğolistan uyruklu şüpheli içinse ekipler çalışma başlattı.

banner2
Yorumlar (0)